Forum osiedla SKORUPKI

Dla właścicieli nowych działek we wsi Skorupki

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2021-09-08 16:28:30

rafalc_30
Administrator
Dołączył: 2021-09-08
Liczba postów: 2
WindowsFirefox 92.0

Przyłącze elektryczne - złożony wniosek

Złożyliśmy wniosek o określenie warunków przyłączenia do sieci PGE (w Giżycku - Rejon Ełk)

Miła Pani przyjmująca wniosek poinformowała, że najwcześniej docelowe przyłącza zostaną zbudowane w lutym 2023, ale dodała, że termin raczej nierealny.
Ponadto rozmowy z lokalnymi elektrykami znającymi specyfikę tego oddziału PGE pozwalają na szacowanie terminu koniec 2023 a może i nawet 2024.

W mojej ocenie mamy następujące możliwości:

1. Zbudowanie przyłączy tymczasowych/budowlanych - jest to możliwe, jeden z lokalnych elektryków mógłby to wykonać i załatwić wszystkie formalności, ale jest to dość znaczący koszt. To rozwiązanie ma sens, jeżeli będzie grupa działek, która chciałaby uczestniczyć w takiej wspólnej budowie.
2. Wywieranie nacisku na PGE rejon Ełk - jeżeli będziemy stanowić dość liczną grupę, to nasz głos będzie bardziej słyszalny. Poza tym powinniśmy naciskać na lokalnych radnych w gminie Ryn i powiecie Giżycko. Ich obowiązkiem jest wspierać rozwój inwestycji na tych terenach, a te inwestycje mogą być wstrzymane przez PGE. Może wytworzy się polityczny nacisk na PGE.

Ale najważniejsze w tej chwili, to złożenie wniosków o określenie warunków przez jak największą liczbę nowych właścicieli do PGE. To musi zacząć żyć własnym życiem.

Potem musimy wspólnie zastanowić się nad dalszymi działaniami.

Zapraszam do działania i dzielenia się informacjami.

Offline

#2 2021-09-21 15:54:52

karol
Użytkownik
Dołączył: 2021-09-09
Liczba postów: 4
WindowsFirefox 92.0

Odp: Przyłącze elektryczne - złożony wniosek

Otrzymałem dziś do podpisania umowę na przyłącze energetyczne
termin realizacji 10.03.2023.

Offline

#3 2021-09-21 17:15:48

Przemek
Użytkownik
Dołączył: 2021-09-09
Liczba postów: 4
AndroidChrome 93.0.4577.82

Odp: Przyłącze elektryczne - złożony wniosek

Ja też dostałem taką umowę i warunki przyłączenia do przyłącza. Termin jest wskazany do 10.03.2023 r. Dzwoniłem do Pana Jacka a ten prosił żeby podesłać mu scan. Czekam na informację od niego.

Offline

#4 2021-09-22 12:22:41

CzarekS_27
Użytkownik
Dołączył: 2021-09-09
Liczba postów: 4
Windows 7Firefox 78.0

Odp: Przyłącze elektryczne - złożony wniosek

Z treści umowy można wnioskować, że niestety PGE rozpocznie jakiekolwiek prace dopiero po przedstawieniu decyzji o pozwoleniu na budowę do 6 m-cy przed terminem przyłączenia. Nie będą realizować przyłączy do pustych działek.
W naszym przypadku najwcześniej PnB będziemy mieć w lutym 2022. Zatem na obecna chwilę zostaje podpisać umowę i czekać na PnB.

Offline

#5 2021-09-23 18:26:17

Przemek
Użytkownik
Dołączył: 2021-09-09
Liczba postów: 4
AndroidChrome 93.0.4577.82

Odp: Przyłącze elektryczne - złożony wniosek

To w takim razie oznacza to, że dopiero jak większą ilość osób złoży wnioski i przedstawi plany budowy do PSE to dopiero zaczną coś robić ok. 2023 r.? Nie zajmą się sprawą przyłączy dopóki nie zbiorą większej ilości osób zainteresowanych?

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
ntm - archiwum - serumies - forum-klasy-vi - warhammer